Microsoft Dynamics NAV 2016 > Co můžeme očekávat?

Na konferenci Microsoft Worldwide Partner Conference v Orlandu byla představena nová verze Microsoft Dynamics NAV 2016 (původním označení Corfu).

Windows

Uživatelské prostředí na ploše, webové, pro tablety a NOVĚ i pro telefony

CRM Online

Přímá spolupráce s Microsoft Dynamics CRM online

Workflow

Umožňuje automatizaci procesů. Umožňuje rychlé přizpůsobení automatizace prostřednictvím událostí přímo v systému

E-Everything

Možnost elektronické fakturace. OCR. Umožňuje také třetím stranám přidat vlastní datové zdroje

Zatím nemáme mnoho dostupných informací, avšak nová verze má disponovat klientem optimalizovaným přímo na mobilní telefony. Klient pro chytré zařízení byl slibován již pro verzi 2015, avšak jednalo se o klienta fungujícím pouze na tabletech. Klient pro mobilní telefony by mohl být opravdu průlomový.

Microsoft pracuje na řešení out-of-the-box pro komunikaci s CRM online. To usnadní práci mnoha firmám používajících Microsoft Dynamics CRM a NAV.

Pracovní postupy v Microsoft Dynamics NAV chyběli a dlouho byly ze strany uživatelů očekávány. Jisté náznaky této funkcionality jsou již ve verzi 2015. Ve verzi 2016 se však můžeme údajně těšit na masivní změny (pracovní postupy mají fungovat v podobném duchu jako používá Microsoft Dynamics CRM).

E-Everything bude schopné pokrýt kompletní proces elektronické fakturace včetně OCR (Elektronického rozpoznávání znaků). Také bude schopné umožnit třetím stranám přidat do systému vlastní zdroj dat.

Funkcionalita
Předkontace (náhled jak se doklad zaúčtuje), Odklady plateb
Azure
Posíleno zkušenostmi z Azure, Přirozená práce s Azure SQL
Office 365
Posíleno zkušenostmi z Office 365, Přirozená spolupráce s Office 365
Vývoj
dostupná automatizovaná testovací sada pro partnery. Nová verze systému každý rok, aktualizace každý měsíc

Nová verze přinese propojení s Azure SQL. Nebude již tedy potřeba, zabývat se serverem či virtuálním serverem s SQL.

Spolupráce s Office má jít ještě dále a má být posílena zkušenostmi z Office 365. Údajně bude také zdokonalená spolupráce Microsoft Dynamics NAV a Power BI.

Microsoft plánuje dodávat svým partnerům tzv. Test automation suite. Ročně bude dodávat novou verzi systému a na měsíční bázi aktualizace. To by měla být průlomová událost ve vývoji systému, protože každý partner se bude moci zapojit do testu aplikace.